НОВИНИ АСОЦІАЦІЇ:

В Україні запускається Бюро Економічної Безпеки

Голова новоствореного Бюро економічної безпеки (БЕБ) Вадим Мельник вважає, що робота установи може не розпочатися 25 вересня, про що він анонсував раніше.
Про це він заявив у інтерв'ю Суспільному.
"Ми не встигаємо. Так, певні процеси були затягнуті: не по вині Кабміну, не по вині народних депутатів. Так трапилось, що воно трошки затягнулось. Шість місяців, які були дані на ліквідацію ДФС, я в цьому брав участь, і ці 6 місяців які були дані для початку роботи БЕБу... Вони з різних об’єктивних причин затягнулись", — зазначив чиновник.
Однією з можливих причин Мельник називає "літні періоди відпусток", водночас додає, що процес дуже складний, позаяк вперше в історії ліквідується орган ДФС "під нуль".
"Це не так то і просто, як виявилось. І ми бачимо, що зараз навіть проведення аудиту ДФС продовжене ще на певний термін. Просто фізично не встигають, працюють щоденно. Аудит проводиться, але не встигають", — розповів голова БЕБ. Мельник пояснив, що процедура конкурсів кандидатів на посади в БЕБ триватиме не менше 30-35 діб.
"Я хочу запустити роботу відомства приблизно десь наприкінці цього місяця. 25 вересня — не зовсім… Десь кінець місяця — початок жовтня. Розумієте, початок роботи органу — це постанова Кабінету міністрів про запуск Бюро економічної безпеки, про запуск його роботи. Для того, щоб клопотати перед прем’єр-міністром, що "видайте, будь ласка, таку постанову" — мені потрібно доповісти, що зроблено", — підкреслив Мельник.
Водночас, на запитання, чи справді в законі про БЕБ йдеться про те, що ДФС має бути ліквідована на наступний день одразу після запуску БЕБ і чи буде це 26 вересня, Мельник зазначив, що мова йде про 25-26 вересня. Крім того, він не виключив виникнення ситуації, коли ДФС ліквідують, а БЕБ ще не почне фактично працювати: "Так, таке може статися — це ризик. І зараз, якраз, обговорюється це питання: як не допустити, щоб цього не трапилося. Чому? Тому, що в законі прописано, так: спочатку робота БЕБу, але не пізніше шести місяців. Шість місяців витікають, по закону, 25 чи 26 вересня. І це якраз та дата, коли вилучається з податкового кодексу блок податкової міліції й вона перестає існувати".


Згідно із законом, директора БЕБ призначатиме президент за поданням конкурсної комісії. Директор БЕБ буде підзвітний депутатам та главі держави.
Детективи органів БЕБ розслідуватимуть кримінальні правопорушення, що стосуються
  • протиправного заволодіння майном підприємства, установи, організації;
  • нецільового використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням
  • видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч закону.
  • виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів, якщо розмір предмета злочину або завданої ним шкоди в 400 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян для працездатних осіб, встановленої законом на час вчинення злочину, чи вчинено організованою групою.

Джерело - Суспільне