Великі перспективи малих АЗС

Модульні заправки вже давно широко поширене явище в Європі і США. В Україні такий формат ще тільки розвивається.
16.12.2020
Модульні заправки вже давно широко поширене явище в Європі і США. В Україні такий формат ще тільки розвивається разом із законодавчою базою для регулювання їх діяльності. Однак не дивлячись на можливі перепони, малі АЗС дуже привабливі і для споживачів, і для інвесторів.

Європейська практика показала, що малі АЗС – це легальні і безпечні заправки для людей, які хочуть платити тільки за якісне паливо і тільки за нього.

Адже сама бізнес модель таких заправок виключає колосальні витрати на додаткові послуги, які в кінцевому рахунку відображаються на вартості палива для простого споживача. На ціну палива впливають не тільки об'єктивні фактори: світові ціни на нафту, її переробка, логістика та податки, а й суб'єктивні: сам формат заправки, сума інвестицій в її будівництво і ділянку, кількість співробітників, їх зарплати, оплата за електроенергію, обслуговування устаткування, витрати на рекламу і тд. І за все це потрібно платити ...

В Європі споживач знає і розуміє ці особливості, і сам вирішує чи готовий він переплачувати 10-30% за літр. Тому в західних країнах широко поширений формат малих-модульних АЗС. Що в ЄС, що в Україні, модульні заправки реалізують переважно дизельне паливо. Це найбільш затребувана категорія ринку і в тому числі найбезпечніший вид палива. Варто зазначити, що статистика інцидентів на міні-АЗС з ДТ в світі, і Україні, практично не відрізняється від ПП на АЗС великого формату. Ці дані легко можна потвердеть з відкритих джерел МНС і новин в ЗМІ.

Модульні АЗС вже давно норма для Європи, держава не перешкоджає їх діяльності, що сприяє здоровій конкуренції і розвитку ринку.
Це легальний і цілком безпечний формат – навіть в Німеччині ліцензують стаціонарні заправки ТД від 1000 до 5000 літрів без проекту і узгодження з місцевим Державними архітектурно-будівельними інспекціями. Також вони не вимагають проект і узгодження на мобільні заправки, наприклад, IBC контейнер (Intermediate Bulk Container). Ознайомитися з цими положеннями можливо за посиланням https://www.sprick-tankcontainer.de/genehmigung

В Україні малі модульні АЗС займають близько ¼ ринку палива, і ця категорія тільки зростає з кожним роком. Здебільшого вони реалізують ДТ, рівень споживання якого в нашій країні за останні роки збільшився вдвічі. Експерти також прогнозують подальше зростання категорії на 20% протягом наступних 5 років.

Важливо відзначити, щоб модульні АЗС України почали об'єднаються в Національну Асоціацію паливного рітейлу. Таким чином вони хочуть захистити свої законні права та добитися єдиних правил ліцензування, – сказано на сайті НАПР.