Карантин на "вихідних" і можливий локдаун: що буде з цінами на бензин, дизель та газ

Україна посилює заходи безпеки для боротьби з коронавірусом. Як карантин "вихідного дня" і потенційний локдаун можуть вплинути на вартість пального та газу?

29.11.2020
Україна посилює заходи безпеки для боротьби з коронавірусом. Як карантин "вихідного дня" і потенційний локдаун можуть вплинути на вартість пального та газу?
Світ масово посилює обмеження через сплеск захворюваності на COVID-19: чи не щодня країни вводять все нові і нові обмеження, закриваються на карантин, оголошуючи локдаун.

В Україні коронавірус теж розвивається ураганними темпами, а ліжка в лікарнях заповнюються в геометричній прогресії.

Найкращим рішенням Міністерство охорони здоров'я називає повний локдаун, але економіка його може не пережити. Як компроміс, минулого тижня, уряд запровадив карантин "вихідного дня", під час якого працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки, заправки і транспорт.

Як показує досвід, серед іншого карантинні обмеження впливають на вартість енергоносіїв, оскільки під час глобальної самоізоляції суттєво падає попит. Зокрема, ціни на нафту болісно реагують на негативні новини щодо посилення коронакризи і швидко зростають на тлі позитивних сигналів.

Як на фоні чергових обмежень та напередодні можливого локдауну поводитимуться ціни на бензин, дизель та газ?
Нафта в очікуванні позитивних новин.
На новини про можливий глобальний локдаун першими відреагували світові ціни на нафту. На початку листопада вони впали майже на 6%. Барель нафти Brent опускався до 37,8 дол – мінімальної позначки з травня. На цінове піке нафти, перш за все, вплинуло посилення карантину в Європі.

"Трейдери дивляться на зростання кількості хворих у Європі і ставлять питання, чи станеться те саме у Сполучених Штатах у найближчі тижні", – говорить головний стратег ринку компанії CMC Markets Майкл Маккарті.

Щоправда, згодом нафті вдалося відновити позиції. На тлі новини про успішне випробування вакцини від коронавірусу вартість Brent зросла на 8%.

Як ціни поводитимуться далі, залежатиме від успіхів у боротьбі з пандемією.

"Найбільш важливі питання для нафти – наскільки швидко вакцина від COVID-19 стане доступною для населення та чи вдасться США досягти угоди із стимулювання економіки в нестабільній політичній ситуації", – сказав керівник із стратегії на глобальному ринку компанії Axi.

Докладнiше за посиланням - https://www.epravda.com.ua/publications/2020/11/17/668028/